top of page
drozgurkockar-besteticadoctor
genelmavi_edited.png

Erkek Botoksu

Ameliyatsız Medikal Estetik Erkekler genel olarak kaz ayağı (Göz çevresi) ve alın bölgesindeki kırışıklıklardan muzdariptir. Sıklıkla bu bölgelere botox işlemi uygulanmaktadır. Erkek botoksu nedir ve erkek botoksu nasıl uygulanır gibi konularda, danışanlarımız için pratik bilgiler sunuyoruz. Botoks; Botulinum Toxin adı verilen bir tür bakteri proteinidir.Erkeklerde botoks yaptırır mı? En sık merak edilen konulardan biridir. Son zamanlarda erkekler botoks işlemine yoğun talep göstermektedir. Özellikle alın kırışıkları ve kaz ayağı bölgesindeki çizgilerin giderilmesi adına uygulanmaktadır.

Botox ve Erkek Botoksu (Brotox) Arasındaki Farklar Nelerdir?

Erkek botoksu, kadınlara uygulanan botokstan biraz farklıdır. Uygulama noktaları açısından, naturel görüntü ve daha kalın deri bazında uygulama yapılır. Erkekler botoks yaparmı konusunda merak eden danışanlarımız için uygulama yaptığımız görselleri sunarak, son yıllarda erkelerinde çok tercih ettiği bir yöntem olduğunu sunuyoruz.

Trend adıyla Brotox olarak da bilinen erkek botoksu, saç diplerinden, kaş arası ve kenarları, göz çevresi, boyun gibi bölgelere uygulanıyor. Erkekler arasında yaygın şekilde yapılan botox uygulaması, ideal dozda uygulanmalı ve doğru noktalara yapılmalıdır. Hızlı ve kolay bir uygulama olmasının yanı sıra, danışanlarımızın yüz yapısını iyi analiz ederek, doğal görünümü bozmadan hafif dokunuşlarla daha dinamik görünüm kazandırıyoruz.

Erkek Botoxu Nasıl Yapılır?

Botoks yaptıranların yorumları ve görsellerini, danışanlarımızın incelemelerini öneriyoruz. Botox uygulamalarının hızlı, kolay şekilde uygulanması, ağrısız ve kesi izi olmadan uygulanması, erkek botoksu açısından oldukça avantajlıdır.

Lokal anestezik kremler, uygulama yapılacak noktalara sürülür. Ortalama 5- 10 dakika içerisinde uyuşan noktalara, ideal dozlarla enjeksiyon yöntemiyle uygulama yapılır. Anestezi kremine çoğu zaman gerek görülmez. İşlem son derece ağrısız ve hafiftir. 10- 15 dakikada tamamlanan erkek botoksu sonrasında, normal aktivitelere devam edilebilir.

bottom of page