top of page
yesil.png

Somon DNA

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinden Somon DNA aşısı, yaş ilerledikçe ciltte oluşan mat ve kuru görüntünün düzeltilmesi için kullanılır. Zamanla cildin altında bulunan ve daha sağlıklı görünmesini sağlayan kolajen ve elastin gibi lifler parçalanır. Bu da cildin kurumasına ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Somon DNA aşısı sayesinde cildin nem miktarı, ihtiyacı olan miktara çıkarılır ve böylelikle daha sağlıklı bir görünüme sahip olması sağlanır. Ayrıca cildin alt yapısı tazelendiği için cilt tonu farklılıklarında da düzelme olur.

Somon DNA Nedir?

Somon balığı spermleri ve saf hyaluronik asitten elde edilen DNA moleküllerinin aşı formudur cevabı verilebilir. Bu iki önemli maddenin birleşimi, cildin gençleşmesini ve bu sayede de canlanmasını sağlamaktadır. Son yıllarda popüler olan Somon DNA yöntemi tek başına kullanılabileceği gibi farklı yöntemlerle birlikte de kullanılabilmektedir.

Özellikleri Nelerdir?

Çevresel faktörlerin artması ile birlikte ciltte oluşan sorunların çözümünde kullanılmaktadır. Somon DNA aşısı özelliklerinden biri, içerisinde hyalüronik asit bulunması sebebiyle cildin zamanla kaybettiği nemi geri kazanması konusunda işe yaramasıdır. Ayrıca içerisinde Somon balığı spermlerinden alınan DNA’lar da bulunmaktadır. Bunlar da cildin UV ışınları, sigara ve alkolden kaynaklanan sorunlarının çözülmesinde ve ek olarak ciltte gelişen protein eksikliğinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Protein eksiklikleri tamamlandıkça cilt daha parlak, canlı ve sağlıklı görünür. Ayrıca gözenekler sıkılaşır ve bu da kırışıklıkların görünümünü azaltma konusunda iyi bir adımdır.

İleriki yaşlardaki uygulamalarda Somon DNA aşısının içerisine vitamin takviyeleri de yapılabilmektedir. Böylece Somon DNA aşısının etkileri de güçlendirilmiş olur.

bottom of page