top of page
2purble.png

Hepimiz hayatımız boyunca yaralanmaya ya da ameliyat maruz kalabiliriz. Her kesi bir iz bırakır. Bu izler belirgin ve cilt seviyesinden aşağıda çökük görünümde olabilir ve Yara dolgusu uygulaması ile giderilebilir. Yine sivilce izleri ergenlik döneminde iyileşirken ciltte çukurluklar bırakabilir. Bu sivilce ve ize bağlı çukurlar kişileri toplum içinde rahatsız edebilir. Bunların tedavisinde Yara dolgu uygulaması basit ve kolay bir tedavi seçeneği sunar.

Yaralanma Sonrası Çukurluk Tedavisi

Yaralanmaya ya da ameliyata bağlı vücudun bir bölgesinde iz ya da çukurluk olabilir. Bu iz ya da dokuda oluşan hacim kayıplarının giderilmesi, bu bölgedeki iz ya da oluşan hasarın görünümünün düzelmesine katkı sağlar. Çünkü bazen yüzdeki bir iz, skar görünümünden ziyade ciltte yarattığı çukurluk yüzünden daha belirgin gözükebilir. Bu çukurluğun doldurulması yüzdeki izin görünümünün de düzelmesine yol açar.

Birçok yumuşak doku deformasyonu Voluma ya da Radiesse ile düzeltilebilir. Yara veya doku, yumuşak ve esnek olmalıdır. Çünkü tedavi sonrasında çitteki çukurluk dolunca esneyebilmeli dir. Bu yüzden olgunlaşmamış ya da sert nedbe dokusu içeren yaralarda yara matürasyonu tamamlanıncaya kadar beklemek daha uygun olacaktır. Yaralardaki çukurluğun tamamen düzelmesi için birden fazla tedavi seansı gerekebilir. Akne, suçiçeği ve travmatik yaralarda uzun süreli ve mükemmel sonuçlar alınabilir. Steoride bağlı atrofi tedavisinde, Yara dolgusu kullanımı yardımcı olabilir.

Dolgu uygulama dozları değişkenlik gösterebilir. Akne ve suçiçeği yara izleri için çok az miktarda (0,5cc) kullanılmalıdır, bunlar yüzeysel bir şekilde yerleştirilir. Daha geniş akne izleri için 0,2 cc’ye kadar ortadan derine doğru olan dermis tabakasına dolgu yerleştirilebilir. Çene, alın, kaş arası gibi hareket eden alanlardaki yara izleri için, Botulinum toksin mimiklerin etkisini azaltmak için kullanılabilir. Ayrıca, bu dolgunun dayanıklılık süresini de uzatabilir. Çok yüzeysel izler için Volift ya da Volbella enjekte edilebilir.

Yara Dolgusu

bottom of page